Pijawka lekarska jest bardzo wrażliwa na warunki, w których żyje. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić podczas transportu, jak najwyższy komfort pijawce lekarskiej jak również skrócić czas dostawy do koniecznego minimum.

Opłata pocztowa i koszt pakowania możemy rozdzielić na dwie części.

Opłata pocztowa według aktualnego cennika słowackiej poczty to 6 €. Korzystamy z usług express kurier, która gwarantuje doręczenie do drugiego dnia na terenie całej Słowacji. Usługa ta ma także taką wygodę, że kurier do Ciebie zadzwoni i ustali z Tobą godzinę bezpośredniej dostawy przesyłki do domu. Ta usługa jest dobra dla Ciebie, jak też dla pijawek lekarskich.

Koszt pakowania to zakres od 4 € do 6 €, w zależności od użytego materiału. Do transportu pijawek używamy termosów, które utrzymują temperaturę i są wodoszczelne. Pijawka lekarska nie potrzebuje tlenu a termos to idealne naczynie do jej transportu. Termos pakujemy w folię spożywczą, na wypadek nieszczelności a tę z kolei wkładamy do folii bąbelkowej dużego rozmiaru. Tak przygotowaną przesyłkę odwozimy na pocztę gdzie przesyłka jest rejestrowana i wysyłana.

Cały proces jest stosunkowo kosztowny i czasochłonny, ale dlatego nigdy w transporcie nie zdechła nam ani jedna pijawka.

Dla klientów, którzy zamawiają pijawki regularnie oferujemy możliwość odesłania nam termosów z powrotem, ich cenę odliczamy od całkowitej ceny wysyłki.

Jeżeli chcesz używać pijawki lekarskiej do samoleczenia, ważne jest, aby została doręczona zdrowa i w dobrej kondycji.