Aplikacja pijawki lekarskiej

Po wyciągnięciu pijawki z naczynia możesz ją prosto z łyżeczki spróbować przyłożyć do miejsca, które wybrałeś do aplikacji. Do tego trzeba mieć jednak jako takie doświadczenie, ponieważ pijawka będzie chciała uciec i bardzo rzadko uda się, aby sama wgryzła się dokładnie tam, gdzie chcesz. Z pijawką na łyżeczce trzeba manipulować, nakieruj ją palcami, możesz przycisnąć pijawkę główką do wybranego miejsca, dlatego początkującym polecam używać na miejsce łyżeczki rurkę. Rurka nie może być bardzo głęboka, bo pijawka do niej wejdzie i będzie pełzać po rurce zamiast dostać się, gdzie trzeba. Z tego powodu jeszcze lepszym wyborem niż rurka jest strzykawka, z której należy odciąć tę część, gdzie wsuwa się igłę, w ten sposób uzyskując narzędzie podobne do rurki, ale z tą różnicą, że ma tłok, który pomoże manipulować pijawką lekarską. Krawędzie odciętej końcówki strzykawki trzeba opracować, wychłodzić, aby po przyłożeniu na miejsce nie poraniły pacjentowi skóry.

Pijawkę z łyżeczki wkładamy do tak przygotowanej strzykawki, a następnie strzykawkę obciętą końcówką przykładamy do skóry w miejscu, które wybraliśmy. Następnie wyciągając tłok wytwarzamy lekkie podciśnienie co sprawia, że miejsce się przekrwi, a dzięki temu szansa, że pijawka się wgryzie, jest bardzo duża. A kiedy jest uwięziona w cylindrze strzykawki, nie może się wyślizgnąć i uciec. Dla początkujących w aplikacji pijawki lekarskiej uważam ten sposób za jeden z najłatwiejszych sposobów z wysokim wskaźnikiem powodzenia przyssania i wgryzienia pijawki lekarskiej.

Co zaś dotyczy sposobu, często można się doczytać, że można użyć pęsety, jeśli jednak złapiesz pijawkę lekarską pęsetą w obszarze za jej głową, za szczęką, wywołasz u niej stres. Pijawka lekarska będzie bardziej walczyć o ochronę swojego życia, niż wgryzać się i przywracać do porządku życie kogoś innego. Mimo wielu takim radom w internecie i w książkach, na podstawie własnego doświadczenia nie polecam używania pęsety i nie poleca tego wielu doświadczonych hirudoterapeutów. Idealnie jest zapewnić pijawce lekarskiej wygodę. Kiedy włożysz ją do rurki lub obciętej strzykawki, nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu między nią a terapeutą. Pijawka lekarska sama poruszając się przechodzi na miejsce na skórze pacjenta. Z tego powodu rurka lub obcięta strzykawka jest zawsze lepsza niż łyżeczka, ponieważ kiedy aplikujesz pijawkę bezpośrednio z łyżeczki a za pomocą palców kierujesz ją na miejsce, wytwarzasz na nacisk na nią co wywołuje u niej stres. W wyniku stresu pijawka lekarska trudno się wgryza.